top of page
publication_03.jpg

Magazyn MAGAZIF

Obrazy do domu nawiązujace do natury: malarstwo i motywy roślinne

Wielu współczesnych twórców i projektantów buduje swoje koncepcje na podstawie obserwacji codzienności. Nic więc dziwnego, że w czasach kiedy posthumanistyczna wizja wkracza na salony, potrzebujemy bezpośredniego kontaktu z wizerunkami roślin. Jakie obrazy wybrać zatem do domu?

Read more

Download PDF

dziennik_polski.jpg

DZIENNIK POLSKI

Niepołomice. Otwarto pierwszą w Polsce wystawę animacji 2D i malarstwa

Ekspozycja jest niecodzienna. To pierwsza w Polsce prezentacja z zastosowaniem nowoczesnej technologii Rozszerzonej Rzeczywistości (ang. Augmented Reality) i jednocześnie pierwsza wspólna wystawa dwojga artystów - ojca i córki. Pokazano prace malarskie artysty plastyka i projektanta Dariusza Biegaja (obecnie mieszka on w Niepołomicach) wykonane techniką akrylową i olejną na płótnie oraz animacje w technice 2D autorstwa Natalii Biegaj, prezentowane w formie ilustracji.

Read more

Download PDF

image.jpg

jegomosc.com

Twórca a jego obraz. O malarstwie Dariusza Biegaja

Dariusz Biegaj wykazywał się ogromną skrupulatnością malarską od początku swojej kariery. Tworzy dekoracyjne obrazy z motywami roślinnymi. Jego technika bazuje na dopracowanych szczegółach, które przenoszą widza w samo centrum małych habitatów. Każdy, kto miał chociaż raz okazję zobaczyć dzieła artysty, widzi w nich potrzebę kontemplacji i skupienia autora. Można zauważyć specyficzny emocjonalny związek twórcy z obrazem, a to w dzisiejszych czasach rzadkość.

Read more

Download PDF

wizu3a.jpg

Magazyn Magma

Motywy roślinne we wnętrzach – obrazy Dariusza Biegaja

Motywy roślin i kwiatów królują w projektach współczesnych wnętrz. Symbolicznie odnoszą nas do łona natury, choć w przypadku wielu z nas za oknem widzimy zaledwie wielkie miasto. Dzięki współczesnym projektantom i artystom, możemy stworzyć pewnego rodzaju enklawę, pełną spokoju i piękna. Nie ulega wątpliwości, że sympatia do roślin to sposób na życie, sprzyja potrzebie odprężenia i relaksu. Mówi też wiele o pierwotnej więzi człowieka z przyrodą. O tym jak uczynić nasze prywatne wnętrze wyjątkowym, doskonale opowiada postawa twórcza projektanta i malarza Dariusza Biegaja.

Read more

Download PDF

© Copyright - Dariusz Biegaj - Paintings

bottom of page