top of page
DARIUSZbiegaj.jpg

Artysta

Dariusz Biegaj, magister sztuki (urodzony w 1961 w Żywcu) – polski współczesny artysta zajmujący się sztuką wizualną, projektowaniem wnętrz i wzornictwem przemysłowym. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (rocznik 1988).

W swoich obrazach przedstawia głównie przyrodę, architekturę i ludzi, malując w swojej ulubionej technice akryl i olej na płótnie. Jego prace znajdują się obecnie w kolekcjach w Polsce, Austrii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w USA.

Współpracuje z galeriami sztuki w Polsce i za granica, od lat biorąc udział w krajowych i międzynarodowych projektach. Jako projektant wystawiał swoje prace na międzynarodowych targach w Polsce, Niemczech oraz we Włoszech, brał udział w konserwacji zabytków w Polsce, na Słowacji i w Szwecji. Artysta stworzył i prowadził swoją firmę projektowo-reklamową. Jednym z jego największych sukcesów jest zaistnienie na amerykańskim rynku sztuki. 

Pełna lista wystaw wraz z fotorelacjami jest dostępna w zakładce WYSTAWY.

  • Facebook
  • Instagram

Kreacja Artystyczna

Dariusz Biegaj tworzy sztukę dekoracyjną, przedstawiając naturę w czystej postaci. Jego twórczość można opisać jako zbiór zatrzymanych kadrów z odwiedzanych miejsc, przetworzonych przez określone filtry malarza. Inspirują go przede wszystkim podróże i własny ogród, poddany wnikliwej obserwacji.

 

Kompozycje malarskie są przemyślane i starannie przygotowane, dzięki czemu mają nieco graficzny charakter. Artysta wykorzystuje mocne kontrasty światłocienia i wyrazistą kolorystykę. Dzięki wspomnianym środkom wyrazu ma okazję pokazać swoja fascynację światem roślin i zwierząt tzw. mikrohabitami.

Miłośnik przyrody skupia się na tworzeniu cyklu skomplikowanych kompozycji, które idealnie wpisują się w ideę nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Dariusz Biegaj creates decorative art, presenting nature in a pure form. His work can be described as a set of stopped frames from visited places processed by specific painter’s filters. He is mostly inspired by journeys and his own garden, subjected to careful observation. The painting compositions are thoroughly prepared, so they have a slightly design feature. The artist uses the strong contrasts of chiaroscuro and distinct colors. Thanks to the mentioned means of expression, he has the opportunity to show his fascination with the world of plants and animals, so-called microhabitats. The nature lover focuses on creating a cycle of complex compositions that perfectly fit into the idea of modern interior design.

Credo

'Lata temu obrałem dwa kreatywne kierunki - projektowanie i sztukę. Jednak od 2014 roku większość czasu poświęcam sztuce dekoracyjnej, ukazującej naturę w czystej formie. Moje prace można opisać jako zatrzymane w czasie kadry z odwiedzonych przeze mnie miejsc. Każdy z nich został przepuszczony przez swoiste filtry malarskie.

Moja praca nad obrazem zaczyna się od uważnej obserwacji miejsca, w którym jestem. Fotografuję otoczenie i organizmy, które zachwyciły mnie. Stanowią one podstawę do dalszej przemiany w obraz na płótnie. Obrazy te cechuje realizm romantyczny. Wykorzystuję kontrasty światłocienia i wyszukaną paletę kolorystyczną by ukazać moją fascynację światem.    

Inspirują mnie artyści z kręgu symbolistów jak Jacek Malczewski, surrealiści np. Salvador Dali i secesjoniści - Gustav Klimt. Często powracam również do rysunków Franciszka Starowieyskiego czy szkiców legendarnego Michała Anioła'.

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

123dariusz@gmail.com

Instagram: @dariuszbiegajpaintings

© Copyright - Dariusz Biegaj - Paintings

bottom of page